Obraz

14.03.2024

Odsłon: 638

Blisko 150 koszykarzy zagra w Orlen Media Cup 2024!

143 osoby - w tym 4 kobiety - zostały zgłoszone do udziału w Orlen Media Cup - 51. Mistrzostwach Polski Dziennikarzy, które w dniach 18-21 marca zaplanowane są w COS OPO Zakopane. W walce o tytuł weźmie udział 12 drużyn.

Na starcie tegorocznej rywalizacji staną następujące drużyny:

Po kliknięciu w nazwę można sprawdzić zgłoszony skład każdej z ekip.

Przed rokiem, w jubileuszowej 50. edycji, nalepsza okazała się ekipa Życia Warszawy, która w finałowym meczu pokonała drużynę Wrocław – Banda Krzysia 52:42. W tym roku nie obroni jednak tytułu, gdyż na kilka dni przed startem rywalizacji zmuszona była wycofać swoje zgłoszenie. To oznacza, że już w czwartek poznamy nowego mistrza.

W 2023 roku w meczu o trzecie miejsce Konin rozgromił Katowice 37:17. Na piątej pozycji uplasowała się drużyna SK Team, która wysoko pokonała zespół Team KRK 60:36. Na siódmym miejscu znalazła się ekipa MBA Kraków, która po zaciętej walce do ostatnich sekund pokonała Totalizatora Sportowego 54:53. Poza czołową ósemką rywalizację zakończyły z kolei drużyny Bydgoszczy i Przyjaciół, Szczecina, Starego Krakowa, Tygodnika Podhalańskiego Basket, Media Kotwicy oraz Słupska i Przyjaciół | Krzysztof Nałęcz Team. W sumie w mistrzostwach wzięło udział 13 drużyn z całej Polski.

Królem strzelców był Piotr Kolisko (Wrocław - Banda Krzysia), którego i w tym roku nie powinno zabraknąć na parkiecie COS OPO Zakopane.

Profil Orlen Media Cup 2024 na instagramie.

Sponsorem tytularnym mistrzostw Polski jest Grupa Orlen. Partnerami imprezy są Totalizator Sportowy właściciel marki Lotto oraz Suzuki i Colloseum. Partnerami technicznymi mistrzostw są Aerowatch, PZKosz i 4F, a wydarzenie wspierają ponadto Labotiga, Molten, Gaminate, Oshee, Kinga Pieninska, inArt, Perła, Orlen Basket Liga, LeScandale, Piekiełko i SK Store.